Din anul 2020, edilul șef al Brăilei, Marian Dragomir, a uitat de brăileni! De 6 ani ! Audințele s-au închis de atunci și până în prezent, iar primarul municipiului și-a arătat adevărata față, una de gheață, indiferentă.
A fost însă sincer față de el, anume că este peste puterile lui să vorbească cu brăilenii, pentru că și-ar fi dat de gol ipocrizia și mai ales indiferența față de problemele oamenilor. Cel mai probabil ar vomita în fața celor care ar veni în audiență. În public omul e miere de albine, chiar bio, în fapt este rece și interesat doar de ce ar mai putea face să strângă voturi, iar una din sarcinile, ce țin oricum de primărie, este asfaltarea, doar asfaltarea.
Că a preluat primul an de mandat fără ca fostul primar Aurel Simionescu, să facă ceva, Dragomir nu a zis nimic. S-a prezentat ca un salvator, asfaltând, cred că brăilenii se simt binecuvântați doar pentru că se asfaltează, din 2020 până acum și tot nu a terminat. Până la următoarele alegeri, mai țopăim la un festival, aplaudând la scenă deschisă , citim ce mai scoate mass media plătită de Dragomir, povești de adormit copiii, pe românește , minciuni.
Poate la un festival, îl prindem la o șuetă pe domnul primar, facem audiențe în stradă și îi cerem să asfalteze .























